top of page

Спадщина UNESCO

4 жовтня відбулась знакова подія для нашого улюбленого міста – ми стали на крок ближче до включення у список Всесвітньої спадщини UNESCO.

Досьє Одеси було передано до Міністерства культури та інформаційної політики України для затвердження та подальшої передачі до Міністерства закордонних справ України. МЗС, у свою чергу, відповідальне за передачу досьє до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Одеса номінується за двома критеріями: унікальна мультикультурність, яка об’єднує 130 національностей та унікальне містобудівне рішення.

У зв’язку із російською агресією, було погоджено прискорену процедуру, оскільки існує загроза знищення історичного центру міста Одеси.

ЮНЕСКО (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) заснована у 1945 році та є спеціалізованою установою ООН. Україна стала членом організації у 1954 році та донині бере участь та ініціює низку міжнародних проектів та програм.

Світова спадщина ЮНЕСКО — це культурні та природні цінності, які вважаються надбанням усього людства. Статус об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО додає гарантії збереження цього об’єкта, привертає до нього увагу влади та громади, надає пріоритет у залученні коштів для реконструкції у першу чергу, з Фонду Світової спадщини, а також значною мірою сприяє розвитку туризму.

«Я вдячний всім нашим друзям з інших країн, міжнародним партнерам, експертам та, звичайно, професійній команді, яка підготувала це досьє. Я впевнений, що вже найближчим часом ми поставимо крапку в цьому питанні, а наша унікальна спадщина буде під надійним захистом ЮНЕСКО. Працюємо далі. Разом до перемоги!», прокоментував визначну подію мер Одеси Геннадій Труханов.


0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


bottom of page