top of page

Сьогодні наша країна стикнулась з енергетичною загрозою

Сьогодні наша країна стикнулась з енергетичною загрозою, подолання якої потребує злагоджених дій від кожного з нас.

Ефективне використання енергоресурсів дає можливість:

суттєво економити сімейний бюджет;

знизити кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище;

знизити енергоємність економіки країни;

підвищити комфорт у приміщеннях.

Енергосистема зазнає критичних навантажень. Уряд закликає громадян максимально скоротити використання електроенергії, особливо у період з 17.00 до 23.00.

Це буде важливим внеском для стабілізації енергетичної системи нашої країни.

Ми підготували кілька практичних порад щодо того, як нашим клієнтам, не погіршуючи рівень комфорту, оптимізувати споживання енергії у своєму будинку .

Використовуйте енергозберігаючі лампи.

Заміна ламп розжарювання в квартирі може дати економії до 15% лише на освітленні. П’ять енергозберігаючих ламп потужністю 20 ват споживають стільки ж струму, як одна звичайна «сотка», а кожна із них має такий самий за яскравістю, а часом навіть і більший світловий потік.

Йдучи з приміщення, гасіть світло.

В одній кімнаті не використовуйте більше одного світильника, а йдучи з приміщення, гасіть світло. Це є найпростішим та одним з найефективніших способів економити електроенергію.

Максимально використовуйте природне освітлення

Тримайте чистими вікна , адже пил здатен затримувати до 50% світла, звільняйте зону перед вікнами від зайвого та облаштуйте робочу зону якнайближче до вікна.

Не залишайте електроприлади в режимі «очікування».

Більшість електроприладів активно експлуатуються лише по кілька годин на добу. В інший час вони знаходяться в режимі очікування, поглинаючи при цьому електроенергію. Так зване фантомне навантаження здатне з’їдати до 15% електроенергії. Тому доцільно вимикати з розетки комп’ютер, телевізор та інші електроприлади.

Використовуйте енергозберігаючі побутові прилади.

Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. А обираючи економічний режим роботи такої техніки можна заощаджувати до 40 % енергії.

Користуйтесь енерговитратними приладами вночі .

У нічний час навантаження на електромережу найменше. Але не варто вмикати багато приладів одночасно.

Перевірте та у разі потреби подбайте про заміну старої проводки.

Іноді підвищене споживання електрики виникає через застарілу електропроводку. У цьому випадку потрібно замінити її, це дозволить не лише заощадити, а й підвищити пожежну безпеку приміщення.

Мінімізуйте використання електрики в місцях загального користування будинку

По можливості вимикайте світло в місцях загального користування, подбайте про встановлення світильників з датчиками руху або ж з використанням інших систем, що підтримують функції димірування – регулювання інтенсивності світла в залежності від добового часу або індивідуальних особливостей приміщення тощо. Мінімізуйте користування ліфтами, віддайте перевагу пересуванню сходами.

Привчаємося до відповідального використання енергоресурсів разом!0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page